Átalakítás Brit brit font sterling erre: Japán Yen
átalakításához kérjük, adja meg az értékeket az alábbiakban Brit brit font sterling [GBP] erre: Japán Yen [JPY], vagy Átalakítás Japán Yen erre: Brit brit font sterling.
1 GBP = 0.0050411629136 JPY. A Brit brit font sterling Japán Yen-ra való átváltásához szorozd meg az értéket 0.0050411629136-szel; a másik irányhoz oszd el vele (1 JPY = 198.366927857 GBP). Mindkét egység a valuta-t méri, és mind a mindennapi, mind a műszaki számításokban előfordul, így gyakran hasznos gyorsan váltani közöttük.
Gyors referencia
- 1 GBP = 0.0050411629136 JPY
- 1 JPY = 198.366927857 GBP
- 10 GBP = 0.050411629136 JPY
- 100 GBP = 0.50411629136 JPY
Hogyan lehet átalakítani Brit Brit Font Sterling erre: Japán Yen
1 GBP = 0.00504116291360419 JPY
Példa: átalakít 15 GBP erre: JPY:
15 GBP = 15 × 0.00504116291360419 JPY = 0.0756174437040629 JPY
Brit Brit Font Sterling erre: Japán Yen Átalakítási táblázat
| Brit brit font sterling | Japán Yen |
|---|---|
| 1 GBP | 0.0050411629136 JPY |
| 2 GBP | 0.0100823258272 JPY |
| 3 GBP | 0.0151234887408 JPY |
| 5 GBP | 0.025205814568 JPY |
| 10 GBP | 0.050411629136 JPY |
| 20 GBP | 0.100823258272 JPY |
| 50 GBP | 0.25205814568 JPY |
| 100 GBP | 0.50411629136 JPY |
| 500 GBP | 2.5205814568 JPY |
| 1000 GBP | 5.0411629136 JPY |
Brit Brit Font Sterling
A brit font sterling (GBP) az Egyesült Királyság és területeinek hivatalos pénzneme, amely a pénzérték standard egységeként szolgál.
Történet/Keletkezés
A brit font sterling az egyik legrégebbi még használatban lévő valuta, amely a 8. századra nyúlik vissza. Eredetileg ez egy ezüstérme volt, és különböző formákon keresztül fejlődött, beleértve az aranyalapú és fiat valutát, és a 19. században vált az Egyesült Királyság elsődleges pénznemévé.
Jelenlegi használat
Ma az GBP széles körben használatos az Egyesült Királyságban és területein, mint a mindennapi tranzakciók, bankolás és nemzetközi kereskedelem fő pénzneme. Emellett globálisan is jelentős tartalékvaluta.
Japán Yen
A japán yen (JPY) Japán hivatalos valutája, amely az ország elsődleges csereeszköze.
Történet/Keletkezés
Az 1871-ben a Meiji-restauráció során bevezetett yen felváltotta a korábbi összetett pénzügyi rendszert, és különböző reformokon ment keresztül, köztük a 1954-es tizedesítésen, hogy modernizálja Japán pénzügyi rendszerét.
Jelenlegi használat
A yen széles körben használt Japánban mindennapi tranzakciókra, bankolásra és nemzetközi kereskedelemre, és az egyik legkereskedettebb valuta a világon.
Gyakran ismételt kérdések
Mennyi 1 Brit brit font sterling Japán Yen-ban?
1 Brit brit font sterling (GBP) = 0.0050411629136 Japán Yen (JPY).
Hogyan váltod át a Brit brit font sterling-t Japán Yen-ra?
Szorozd meg a Brit brit font sterling értéket 0.0050411629136-szel. Például 25 GBP × 0.0050411629136 = 0.12602907284 JPY.
Mennyi 10 Brit brit font sterling Japán Yen-ban?
10 GBP = 0.050411629136 JPY.
Melyik egység nagyobb, a Brit brit font sterling vagy a Japán Yen?
A Japán Yen a nagyobb egység: 1 GBP csak 0.0050411629136 JPY-nek felel meg.