Átalakítás Belize-i dollár erre: Guatemalai Quetzal
átalakításához kérjük, adja meg az értékeket az alábbiakban Belize-i dollár [BZD] erre: Guatemalai Quetzal [GTQ], vagy Átalakítás Guatemalai Quetzal erre: Belize-i dollár.
1 BZD = 0.260596505401 GTQ. A Belize-i dollár Guatemalai Quetzal-ra való átváltásához szorozd meg az értéket 0.260596505401-szel; a másik irányhoz oszd el vele (1 GTQ = 3.83735 BZD). Mindkét egység a valuta-t méri, és mind a mindennapi, mind a műszaki számításokban előfordul, így gyakran hasznos gyorsan váltani közöttük.
Gyors referencia
- 1 BZD = 0.260596505401 GTQ
- 1 GTQ = 3.83735 BZD
- 10 BZD = 2.60596505401 GTQ
- 100 BZD = 26.0596505401 GTQ
Hogyan lehet átalakítani Belize-I Dollár erre: Guatemalai Quetzal
1 BZD = 0.260596505400863 GTQ
Példa: átalakít 15 BZD erre: GTQ:
15 BZD = 15 × 0.260596505400863 GTQ = 3.90894758101294 GTQ
Belize-I Dollár erre: Guatemalai Quetzal Átalakítási táblázat
| Belize-i dollár | Guatemalai Quetzal |
|---|---|
| 1 BZD | 0.260596505401 GTQ |
| 2 BZD | 0.521193010802 GTQ |
| 3 BZD | 0.781789516203 GTQ |
| 5 BZD | 1.302982527 GTQ |
| 10 BZD | 2.60596505401 GTQ |
| 20 BZD | 5.21193010802 GTQ |
| 50 BZD | 13.02982527 GTQ |
| 100 BZD | 26.0596505401 GTQ |
| 500 BZD | 130.2982527 GTQ |
| 1000 BZD | 260.596505401 GTQ |
Belize-I Dollár
A Belize-i dollár (BZD) Belize hivatalos valutája, amelyet az országon belüli összes pénzügyi tranzakcióhoz használnak.
Történet/Keletkezés
A Belize-i dollárt 1973-ban vezették be, helyettesítve a Belize-i dollárt a brit fonttal azonos értéken, és azóta az ország standard valutája, amely stabilitását a USD-hez kötöttség révén tartja fenn.
Jelenlegi használat
A Belize-i dollárt széles körben használják Belize-ben mindennapi tranzakciókhoz, banki műveletekhez és kereskedelemhez, és az árfolyama 2 BZD = 1 USD a dollárhoz kötött.
Guatemalai Quetzal
A Guatemalai Quetzal (GTQ) Guatemala hivatalos valutája, amelyet az országon belüli összes pénzügyi tranzakcióhoz használnak.
Történet/Keletkezés
A Quetzal 1925-ben lett Guatemala hivatalos valutája, felváltva a guatemalai peso-t. A quetzal madár után nevezték el, amely Guatemala szabadságának szimbóluma, és kezdetben az amerikai dollárhoz volt kötve. A valuta azóta különböző reformokon és tizedesítésen ment keresztül.
Jelenlegi használat
Ma a GTQ széles körben használatos Guatemala egész területén mindennapi tranzakciókhoz, banki műveletekhez és kereskedelemhez. A Guatemala Bankja kezeli, és továbbra is az ország törvényes fizetőeszköze.
Gyakran ismételt kérdések
Mennyi 1 Belize-i dollár Guatemalai Quetzal-ban?
1 Belize-i dollár (BZD) = 0.260596505401 Guatemalai Quetzal (GTQ).
Hogyan váltod át a Belize-i dollár-t Guatemalai Quetzal-ra?
Szorozd meg a Belize-i dollár értéket 0.260596505401-szel. Például 25 BZD × 0.260596505401 = 6.51491263502 GTQ.
Mennyi 10 Belize-i dollár Guatemalai Quetzal-ban?
10 BZD = 2.60596505401 GTQ.
Melyik egység nagyobb, a Belize-i dollár vagy a Guatemalai Quetzal?
A Guatemalai Quetzal a nagyobb egység: 1 BZD csak 0.260596505401 GTQ-nek felel meg.