Átalakítás Száraz hordó (US) erre: Efa (Bibliai)
átalakításához kérjük, adja meg az értékeket az alábbiakban Száraz hordó (US) [bbl dry] erre: Efa (Bibliai) [ephah], vagy Átalakítás Efa (Bibliai) erre: Száraz hordó (US).
1 bbl dry = 5.25577834545 ephah. A Száraz hordó (US) Efa (Bibliai)-ra való átváltásához szorozd meg az értéket 5.25577834545-szel; a másik irányhoz oszd el vele (1 ephah = 0.190266775779 bbl dry). Mindkét egység a térfogat - száraz-t méri, és mind a mindennapi, mind a műszaki számításokban előfordul, így gyakran hasznos gyorsan váltani közöttük.
Gyors referencia
- 1 bbl dry = 5.25577834545 ephah
- 1 ephah = 0.190266775779 bbl dry
- 10 bbl dry = 52.5577834545 ephah
- 100 bbl dry = 525.577834545 ephah
Hogyan lehet átalakítani Száraz Hordó (Us) erre: Efa (Bibliai)
1 bbl dry = 5.25577834545455 ephah
Példa: átalakít 15 bbl dry erre: ephah:
15 bbl dry = 15 × 5.25577834545455 ephah = 78.8366751818182 ephah
Száraz Hordó (Us) erre: Efa (Bibliai) Átalakítási táblázat
| Száraz hordó (US) | Efa (Bibliai) |
|---|---|
| 1 bbl dry | 5.25577834545 ephah |
| 2 bbl dry | 10.5115566909 ephah |
| 3 bbl dry | 15.7673350364 ephah |
| 5 bbl dry | 26.2788917273 ephah |
| 10 bbl dry | 52.5577834545 ephah |
| 20 bbl dry | 105.115566909 ephah |
| 50 bbl dry | 262.788917273 ephah |
| 100 bbl dry | 525.577834545 ephah |
| 500 bbl dry | 2627.88917273 ephah |
| 1000 bbl dry | 5255.77834545 ephah |
Száraz Hordó (Us)
A száraz hordó (US) térfogategység, amely száraz áruk mérésére szolgál, egyenértékű 115,627 köb inch-sel vagy körülbelül 1,84 gallonnal.
Történet/Keletkezés
A száraz hordó az Egyesült Államokban keletkezett, mint a száraz áruk, például gabonák és más áruk mérésének szabványos egysége, amelyet a 19. században hoztak létre a kereskedelem és az egységesítés elősegítése érdekében.
Jelenlegi használat
Ma a száraz hordó (US) elsősorban a mezőgazdasági és árukereskedelmi iparágakban használatos száraz tömegek mérésére, bár használata csökkent a metrikus egységek elfogadása miatt.
Efa (Bibliai)
Efa egy bibliai száraz térfogatmérték, amely gabonák és más száraz áruk mérésére szolgált, körülbelül 22 liternek vagy 0,78 buszhelnek felel meg.
Történet/Keletkezés
Az efa az ókori héber mértékegységekből származik, és a bibliai szövegekben szerepel, mint az ókori Izrael száraz áruk mérésének standard egysége. Térfogata idővel és régiónként változott, de általában a bibliai időkben egységesített volt.
Jelenlegi használat
Ma az efa főként történelmi, vallási vagy kulturális kontextusban fordul elő, mint bibliai mértékegység. Nem használják modern kereskedelmi vagy tudományos alkalmazásokban, de utalhatnak rá bibliai tanulmányok vagy történelmi beszélgetések során.
Gyakran ismételt kérdések
Mennyi 1 Száraz hordó (US) Efa (Bibliai)-ban?
1 Száraz hordó (US) (bbl dry) = 5.25577834545 Efa (Bibliai) (ephah).
Hogyan váltod át a Száraz hordó (US)-t Efa (Bibliai)-ra?
Szorozd meg a Száraz hordó (US) értéket 5.25577834545-szel. Például 25 bbl dry × 5.25577834545 = 131.394458636 ephah.
Mennyi 10 Száraz hordó (US) Efa (Bibliai)-ban?
10 bbl dry = 52.5577834545 ephah.
Melyik egység nagyobb, a Száraz hordó (US) vagy a Efa (Bibliai)?
A Száraz hordó (US) a nagyobb egység: 1 bbl dry = 5.25577834545 ephah.