Átalakítás kilopound-force erre: Joule/centiméter
átalakításához kérjük, adja meg az értékeket az alábbiakban kilopound-force [kipf] erre: Joule/centiméter [J/cm], vagy Átalakítás Joule/centiméter erre: kilopound-force.
1 kipf = 44.4822162 J/cm. A kilopound-force Joule/centiméter-ra való átváltásához szorozd meg az értéket 44.4822162-szel; a másik irányhoz oszd el vele (1 J/cm = 0.022480894286 kipf). Mindkét egység a erő-t méri, és mind a mindennapi, mind a műszaki számításokban előfordul, így gyakran hasznos gyorsan váltani közöttük.
Gyors referencia
- 1 kipf = 44.4822162 J/cm
- 1 J/cm = 0.022480894286 kipf
- 10 kipf = 444.822162 J/cm
- 100 kipf = 4448.22162 J/cm
Hogyan lehet átalakítani Kilopound-Force erre: Joule/centiméter
1 kipf = 44.4822162 J/cm
Példa: átalakít 15 kipf erre: J/cm:
15 kipf = 15 × 44.4822162 J/cm = 667.233243 J/cm
Kilopound-Force erre: Joule/centiméter Átalakítási táblázat
| kilopound-force | Joule/centiméter |
|---|---|
| 1 kipf | 44.4822162 J/cm |
| 2 kipf | 88.9644324 J/cm |
| 3 kipf | 133.4466486 J/cm |
| 5 kipf | 222.411081 J/cm |
| 10 kipf | 444.822162 J/cm |
| 20 kipf | 889.644324 J/cm |
| 50 kipf | 2224.11081 J/cm |
| 100 kipf | 4448.22162 J/cm |
| 500 kipf | 22241.1081 J/cm |
| 1000 kipf | 44482.2162 J/cm |
Kilopound-Force
Egy kilopondnyomás (kipf) egy erőegység, amely 1000 fontnyomásnak felel meg, elsősorban mérnöki és építészeti alkalmazásokban a nagy erők mérésére.
Történet/Keletkezés
A kilopondnyomás az Egyesült Államokban alakult ki mint gyakorlati egység az építőmérnöki munkában, különösen nagyszabású építési projektek esetén, és a 20. század közepétől használják.
Jelenlegi használat
Ma a kilopondnyomást főként az építő- és szerkezeti mérnöki területeken használják az Egyesült Államokban az erők meghatározására tervezés és elemzés során, bár nemzetközileg kevésbé elterjedt az SI egységek átvétele miatt.
Joule/centiméter
A joule per centiméter (J/cm) az energia sűrűségének vagy energiaegység hosszúság szerint, amely megmutatja, hogy hány energiaegység (joule) található vagy kerül átadásra minden centiméteren.
Történet/Keletkezés
A egység az energia SI egységéből, a joule-ból származik, amelyhez a centimétert, mint hosszúság egységet társítják. Használták például anyagtudományban és fizikában az energiaeloszlás mérésére kis távolságokon.
Jelenlegi használat
A J/cm-t olyan területeken használják, mint az anyagvizsgálat, fizika és mérnöki tudományok az energia sűrűségének mérésére, különösen vékony filmek, bevonatok vagy helyi energia mérése esetén.
Gyakran ismételt kérdések
Mennyi 1 kilopound-force Joule/centiméter-ban?
1 kilopound-force (kipf) = 44.4822162 Joule/centiméter (J/cm).
Hogyan váltod át a kilopound-force-t Joule/centiméter-ra?
Szorozd meg a kilopound-force értéket 44.4822162-szel. Például 25 kipf × 44.4822162 = 1112.055405 J/cm.
Mennyi 10 kilopound-force Joule/centiméter-ban?
10 kipf = 444.822162 J/cm.
Melyik egység nagyobb, a kilopound-force vagy a Joule/centiméter?
A kilopound-force a nagyobb egység: 1 kipf = 44.4822162 J/cm.